Tytoń a elektroniczne palenie

e-papieros

W dobie komputerów i Internetu możemy zauważyć powszechne, powolne zatracanie się i odejście od natury. Staramy się uprościć nasz życie wytwarzając coraz to nowsze urządzenia. Niektóre z nich są pomocne , inne służą tylko do „tracenia czasu”. Czy elektroniczny papieros jest przedmiotem ,który nam służy czy może szkodzi?

Rzucanie nałogu

Zdrowy tryb życia ,to nowa moda ,która utrzymuje się już od dłuższego czasu. Zaczynamy uprawiać sport, odżywiać się zdrowo, a co za tym idzie- rzucać dotychczasowe nałogi. Jednym z najpowszechniejszych i  najlepiej nam znanych jest uzależnienie od nikotyny. Walka z tym nałogiem jest mozolna i trudna, często poddajemy się po drodze nie odnajdując pomocy. I w tym momencie technologia wyszła z pomocną dłonią tworząc: e-papieros. Papieros elektroniczny ,to niewielkie urządzenie mające na celu zastąpić nam chęć na zwykłego papierosa, użytkowując elektroniczny zamiennik. Działanie urządzenia elektroniczny papieros zostanie rozwinięte w kolejnym akapicie.

Na części pierwsze

elektroniczny papierosPapieros elektroniczny składa się z trzech podstawowych części: jest to atomizer, bateria i kartridż. Urządzenie można łatwo ładować przez kabel USB ,podłączając do komputera bądź klasycznie- ładowarką. „Sercem” urządzenia e-papieros jest e-liquid, czyli substancja ,która po podgrzaniu zmienia się w parę wodną i dostarcza naszemu organizmowi niezbędnej nikotyny. Po wielu badaniach ustalono, że papieros elektroniczny nie jest niebezpieczny dla zdrowia. Substancje, z których składa się liquid występują w produktach spożywczych spotykanych każdego dnia (jak guma do żucia). Dlatego właśnie popularność papierosa elektronicznego jest tak duża- daje tą samą przyjemność, jak palenie zwykłego tytoniu, jednak jest od niego bezpieczniejsze.

Warto zaryzykować

Często myśląc o rzuceniu nałogu obawiamy się , że nie podołamy i będziemy czuć się zawstydzeni klęską. Boimy się zrobić krok do przodu ,a nie jest to trudne. Właśnie papieros elektroniczny pomoże nam uzyskać upragnioną pewność siebie i „zakasać rękawy”. Ogromny odsetek ludzi , którzy zdecydowali się na ten krok nie pożałowali. Po kilku miesiącach odzwyczajania się cieszą się zdrowym, nie przepełnionym dymem papierosowym powietrzem. To ulga dla nas i naszego organizmu. Dlatego nie pozwólmy się oszukiwać tytoniowi zdecydujmy na urządzenie e-papieros. Działanie jest już wypróbowane i wielce skuteczne. A dla nas to nowy krok ku idealnemu, zdrowemu trybowi życia.