Najlepsze filmy o koniach

11463967-bojackhorseman-900-506

Poniżej przedstawimy ranking 3 najlepszych filmów o koniach. Każdy z nich został poświęcony tematyce relacji człowieka ze zwierzęciem, wzajemnemu przywiązaniu i korzyściach jakie płyną ze wzajemnych stosunków obu gatunków.

t206051

  • Zaklinacz koni

Podczas przejażdżki kilkunastoletniej Grace i jej koleżanki dochodzi do wypadku. Jedna z dziewczyn ginie, druga traci nogę. Niestety koń o imieniu Pielgrzym, który ochronił Grace przed śmiercią zostaje poważnie zraniony nie tylko na ciele, ale także na psychice. Młoda dziewczyna oskarża rodziców o to, że została kaleką. Nie potrafi odnaleźć się w świecie. Jej koń zaczyna budzić u niej lęk i odrazę. Matka Grace, Annie, stara się zrobić wszystko, co może, by pomóc córce odzyskać spokój i ukochanego konia. Zawozi 14-latke i Pielgrzyma na rancho Toma Bookera. Jest on osobą, która leczy konie po traumatycznych przejściach. Mijają miesiące, stan Grace i Pielgrzyma poprawia się. Wszystko staje się skomplikowane, gdy Annie zakochuje się w Tomie. Film wart obejrzenia nie tylko ze względu na uchwycenie pięknych obrazów rozciągających się na długie kilometry pól i otwartego nieba, ale także ze względu na przepiękną muzykę.

2584

  • Czarny Książę

To bardzo wzruszająca historia, która została opowiedziana z perspektywy konia. Film nie jest prosty, ukazuje okrucieństwo z jakim ludzie mogą traktować zwierzęta. Część bohaterów traktuje konie jako narzędzie do osiągnięcia własnych celów, a nie jako żywe istoty. Historia rozpoczyna się, kiedy poznajemy Czarnego Księcia, pięknego, młodego konia, który po szczęśliwym okresie młodości, zostaje sprzedany ludziom, którzy nie są dla niego dobrymi opiekunami. Szczęście konia zaczyna chwiać się w posadach, bo w rękach niegodziwych ludzi traci chęć życia i siły. Kiedy zdąży przywiązać się do jednego właściciele, oddaje on konia, który musi na nowo przystosować się do zmiennych warunków. Jednak los po trudach i ogromie bólu staje się dla niego znowu łaskawy. Przepiękna muzyka Danny’ego Elfmana oraz realizm filmu podkreślają jak ważnym jest bycie świadomym mrocznej natury człowieka i tego jakiego okrucieństwa jesteśmy w stanie się dopuścić.

00048o5i5ye4emxu-c460

  • Srebrny rumak

Film jest adaptacją znanej powieści o tym samym tytule. Thowra jest pięknym, silnym, dzikim rumakiem, którego historię opowiada matka kilkunastoletniej Indi, która boi się panującej za oknami burzy. Już od momentu, w którym się urodził było wiadome, że wyrośnie z niego wspaniały rumak. Jego matka była bardzo urodziwa klacz Bell-Bell. Mały konik zachwycał swoją urodą i wdziękiem. Jego maść była kremowa. Z kolei grzywa i ogon w świetle księżyca wyglądały jakby zostały utkane ze srebra. Jednak zanim Thowra stal się królem dzikich, kochających wolność rumaków musiał zmierzyć się z trudami, jakie przyniosło mu życie.