Moc elektronicznego palenia

e-papieros

Papieros elektroniczny stał się przedmiotem codziennego użytku dla wielu osób. Zastąpił on tradycyjne wyroby nikotynowe i powoli zakorzenia się w naszej kulturze. Urządzenie posiada jednak w dalszym ciągu wielu przeciwników, domagających się kontroli nad tym wynalazkiem. Czego należy obawiać się w związku z e-paleniem?

Brak pewnych źródeł

papieros elektroniczny

e-papierosek

Najwięcej wątpliwości w przypadku papierosów elektronicznych budzi jego pochodzenie. Ludzie podejrzliwie spoglądają na wszystkie wyroby elektroniczne z Chin. Obawy związane są przede wszystkim z jakością urządzeń oraz ich oddziaływaniem na ludzki organizm. E-papieros nie podlega żadnym normom jakościowym i atestom, co sprawia, że można go znaleźć w wielu różnych sklepach. Kwietnie także sprzedaż tego typu produktów w Internecie. Z tych powodów, ludzie najchętniej sięgają po duże i rozpoznawalne marki. W Polsce największe firmy posiadają znaczna część rynku. Powstało już kilka dużych sieci, które maja swoje punkty praktycznie w każdym centrum handlowych w kraju. Co ciekawe, oferują one praktycznie te same produkty, co inni sprzedawcy. Dodatkiem jest jedynie przemyślana reklama i logo producenta.

Zróżnicowane ceny

e-palenie

e-papierosy – moc

Jakość elektronicznych papierosów zależy w głównej mierze od ich ceny. Dobre urządzenia można znaleźć już za około 100 złotych. W tej cenie można zakupić solidne e-papierosy wyposażone w niezbędne dodatki i akcesoria. Najtańsze urządzenia dostępne są w sklepach internetowych i w popularnych serwisach aukcyjnych. Papieros elektroniczny jest reklamowany jako zamiennik dla zwyczajnego palenia. W rzeczywistości sposób palenia jest całkiem inny, podobnie jak smak i zapach. Pomimo ciekawych właściwości urządzenia, wiele osób szybko wraca do tradycyjnego papierosa. Użytkownicy papierosów elektronicznych chwalą sobie ich wydajność oraz możliwość dymienia w lokalach. Ostatnia kwestia jest związana ze stanem prawnym e-palenia. E-papieros nie jest uznawany za wyrób pochodzenia tytoniowego.

Uzasadnione obawy

Obawy związane z elektronicznym paleniem nie są bezpodstawne. Urządzenia tego typu nie podlegają praktycznie żadnym normom. Dodatkowo nie wiadomo jak oddziałują one na ludzie zdrowie i otoczenie. Naukowcy wciąż przeprowadzają badania mające potwierdzić ich szkodliwość lub neutralność. Do tego czasu warto podchodzić z rezerwą do tego wynalazku. Może on przynieść korzyści, ale też wyrządzić dużo strat. Już teraz coraz więcej mówi się na temat jego uzależniającego wpływu. Papieros elektroniczny to jedna wielka niewiadoma.