Co powinien zawierać inteligentny telefon?

vodafone_smart_e8_review_-_screen

Każdy producent stara się jak najlepiej przestawić wszystkim swoje produkty, nieraz wychwalając je pod niebiosa. Zaznacza więc, że takich artykułów nie było jeszcze nigdy na rynku, a nieświadomi niczego klienci oczywiście mu wierzą, by potem dopiero przekonać się, że towar nie był tego wart. Reklamowany smartfon xiaomi niekoniecznie musi być więc tym, co mówi o nim sprzedający go sklep czy sama firma xiaomi. Po czym zatem potencjalny klient może ocenić, czy telefon inteligentny jest naprawdę inteligentny?

Oznaki inteligencji

Inteligentnych funkcji obecnie wyróżnia się wiele, ale oczywiście da się je przedstawić i wymienić. Należy do nich m.in. skaner linii papilarnych, dostępny jak na razie w niewielu telefonach. Odkryto go teoretycznie już wiele lat temu, jednakże początkowo stosowany był on wyłącznie przez policję i służby specjalnie. Później zaczęto wprowadzać go do budynków zamkniętych – siedzib firm, siłowni czy klubów, a teraz i producenci telefonów komórkowych zapragnęli uzupełnić nim swoje produkty. Przykładowo, smartfon xiaomi Redmi Note 4 czy xiaomi Mi Max posiada już czytnik linii papilarnych, jaki dla właściciela telefonu jest dodatkowym zabezpieczeniem i wygodnym rozwiązaniem. Inteligentną funkcją jest też system głośnomówiący, który choć występował już lata temu w prostych telefonach komórkowych, nie działał wtedy zbyt poprawnie. Obecnie został on udoskonalony, także nawet niewyraźna mowa zostaje przez telefon rozpoznana, a dane wyrażenie zapisane w słowach. Idealna opcja dla ludzi starszych, którzy często mają problem z dostrzeżeniem klawiszy lub z trafieniem w nie swoim palcem.

pol_pl_smartphone-huawei-p-smart-black-11764_1

Oczywiście funkcje inteligentnych telefonów będą jeszcze przez wiele lat się zmieniać, aż jakaś firma nie odkryje zupełnie nowego rodzaju tych urządzeń. Póki co inteligentny smartfon xiaomi powinien każdemu wystarczyć i żaden jego posiadacz raczej nie zechce niczego w nim zmieniać. Nowe żądania pojawiają się bowiem dopiero wtedy, gdy zmienia się rynek lub gdy zmienia się ogólny świat otaczający człowieka.