Oczekiwanie na cud

e-papierosy

Nałogi mają niestety to do siebie, że są bardzo trudne do pozbycia się. Niestety jedynie ok. 30% rzucających palenie rzeczywiście nie wraca już do swojego nałogu. Kolejna próba staje się coraz mniej zachęcająca ,więc szanse stopniowo maleją. Pojawienie się na rynku urządzenia e-papieros zrewolucjonizowało aktualne wyniki. Jak to się stało?

Pierwsze kroki

Elektroniczny papieros wymyślony został w XIX wieku przez brytyjskiego wynalazcę, jednak w tym okresie palenie papierosów cieszyło się najwyższą popularnością. Każdy mężczyzna pragnął być jak James Bonda, a niejedna kobieta utożsamiała wizerunek kobiety wyzwolonej, pięknej famme fatale właśnie z długim papierosem i seksownym dymem. Dlatego właśnie pomysł ten szybko upadł ,by narodzić się ponownie we wschodniej Azji, w Chinach. Tamtejszy farmaceuta opracował ulepszoną wersję urządzenia e-papieros i sprzedał go pobliskiej firmie. Nikt nie spodziewał się ogromnej popularności jaką z miejsca zdobył papieros elektroniczny. Wkrótce już cały świat, zarówno na wschodzie jak i na zachodzie zaczął o nim dyskutować.

Wielki fenomen

e-papierosDlaczego właśnie elektroniczny papieros, a nie np. tabletki z nikotyną stały się symbolem wyzwolenia z nałogu? Przede wszystkim liczy się skuteczność. Jak się okazuje aż 70% osób decydujących się na zamianę tytoniu na e-papierosa nie wróciło już do nałogu. Nie należy jednak spodziewać się ,że sukces sam do nas przyjdzie. Nadal trzeba głęboko wierzyć i nie poddawać się potrzebom, które raz na jakiś czas się odzywają. Elektroniczny papieros to doskonały substytut papierosa, pamiętajmy jednak ,że będzie on z nami tylko przez okres przejściowy. Po zminimalizowaniu nikotyny w e-liquidzie będziemy musieli w końcu odłożyć również i e-papieros. Jednak zanim do tego dojdzie, jeszcze długo droga przed nami.

Urządzenie dla każdego

Ważną cechą urządzenia e-papieros jest to, że każdy ma do niego dostęp. Po pierwsze można go już zakupić nie tylko drogą internetową, ale i w wielu sklepach stacjonarnych (spotykanych najczęściej w galeriach handlowych) czy kioskach. Drugim punktem jest jego cena- papieros elektroniczny kosztuje już od 150zł. Ciekawe jest to, że po zakupie zestawu jednym naszym wydatkiem będzie jedynie dokupowanie liquidu- cena płynu waha się między 10 a 20zł (buteleczka wystarcza na 1 miesiąc korzystania). Dlatego każdy może sobie spokojnie wyliczyć ile rocznie może zaoszczędzić na rzuceniu palenia. Papieros elektroniczny dla wszystkich pragnących rzucić palenie, z pewnością nie zawiedzie.